Gadżety reklamowe dla restauratora – TOP 5 inspirujących propozycji

Data wpisu: 17.07.2017
Zdjęcie główne #183 - Gadżety reklamowe dla restauratora – TOP 5 inspirujących propozycji

W branży restauracyjnej gadżety reklamowe mogą pełnić dwojaką rolę. Z jednej strony restaurator może je rozdawać swoim gościom i w ten sposób zmotywować ich do ponownych odwiedzin. Z drugiej może wykorzystać je do zbudowania profesjonalnego wizerunku i zwiększenia atrakcyjności lokalu – np. poprzez serwowanie dań na oryginalnej zastawie czy stworzenie brand hero (bohatera marki). Na trudnym rynku restauracyjnym trzeba się wyróżnić i to nie tylko smakiem. Wybraliśmy dla Ciebie 5 inspirujących propozycji gadżetów reklamowych dla restauratora.

  1. Kredki i podkładka do rysowania – coraz więcej polskich rodzin stać na wychodzenie do restauracji, a to bardzo ważni klienci, bo zwykle zostawiają sporo pieniędzy. Restaurator powinien więc zadbać o dobre samopoczucie maluchów, a zwykła papierowa podkładka do rysowania i zestaw kredek na pewno przypadnie do gustu każdemu maluchowi. Jego rodzice też będą zadowoleni, bo będą mogli w spokoju wybrać i złożyć zamówienie.
  2. Oryginalna odzież restauracyjna – kelner znajduje się na pierwszej linii frontu i od jego postawy w dużej mierze zależy to, jaki obraz restauracji powstanie w głowie gościa. Warto zadbać, aby kelnerzy wyróżniali się nie tylko kulturą osobistą i profesjonalizmem, ale także wyglądem. Pomogą im w tym ciekawe elementy stroju – np. firmowe fartuszki z jakimś kreatywnym hasłem.
  3. Nietypowe naczynia do napojów – każdy gość restauracji zamawia najpierw coś do picia. Będzie świetnie, jeśli uda się go zaskoczyć. Można to zrobić serwując napój w jakimś oryginalnym naczyniu, które będzie pełnić rolę gadżetu reklamowego. Nasz typ to słoik z zakrętką i wystającą z niej słomką. Goście na pewno zwrócą na to uwagę i będą o tym opowiadać znajomym.
  4. Sztućce dla maluchów – w większości restauracji rodzice spotykają się z tym samym problemem: ich dzieci otrzymują zwykłe, metalowe sztućce, które są dla nich nieporęczne i trudne w obsłudze. Wyróżnij swój lokal i zainwestuj w specjalne zestawy sztućców dla dzieci – kolorowe, plastikowe lub metalowe, w odpowiednim rozmiarze, z nadrukowanymi postaciami z hitowych bajek.
  5. Mini gra – co jest najgorsze podczas wizyty w restauracji? Czekanie na jedzenie! W dobrych lokalach, które serwują świeże dania, może to być nawet kilkadziesiąt minut. Warto umilić ten czas swoim gościom i zaoferować im przyjemną rozrywkę. Świetnie sprawdzą się tutaj zestawy mini gier, jak warcaby, domino, „chińczyk” czy nawet gry karciane. Goście ani się obejrzą, a już otrzymają pyszne dania i na pewno zwrócą uwagę na to, że restaurator zadbał o ich dobre samopoczucie.

Pamiętaj, że gadżety reklamowe, które wybierzesz dla swojej restauracji, muszą pasować do jej charakteru, a więc także do odwiedzających ją gości. Inne gadżety przypadną do gustu biznesmenom, inne rodzinom z dziećmi, jeszcze inne młodzieży lubiącej fast foody. Dlatego zacznij od dobrego rozpoznania swojej grupy docelowej – możemy Ci w tym oczywiście pomóc.

Autor wpisu: Soluma Prestige

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.