Możliwości znakowania gadżetów reklamowych

Tampodruk - Jest to technika odpowiednia praktycznie dla wszystkich powierzchni i kształtów. Nadruk jest najpierw nanoszony na płytkę metalową, przy pomocy naświetlania. Następnie jest przenoszony na przedmiot przy użyciu tamponu (guma silikonowa). Przy pomocy różnych kształtów tamponów, można nadrukować różne powierzchnie. Na większości przedmiotów można drukować więcej niż jeden kolor.

Sitodruk - najpopularniejsza z metod nadruków na tekstyliach. Wydruk jest tworzony przez przetłaczanie farby na podłoże przez specjalnie wcześniej przegotowane szablony, nazywane matrycami czy też sitami.Przy tej metodzie każdy kolor nakładany jest oddzielnie i do każdego koloru musi być wykonana oddzielna matryca. Zastosowanie: odzież, parasole, torby.

Termotransfer - polega na termicznym wgrzaniu w materiał wcześniej przygotowanego nadruku (nadruk przygotowywany jest na specjalnym papierze transferowym albo folii flex/flock - w zależności od tego, na jaką powierzchnię ma być naniesiony).

Po wydrukowaniu (papier transferowy) czy też wycięciu na ploterze (folia flex/flock) interesującego nas motywu, układamy go np. na koszulce i wgrzewamy za pomocą prasy termicznej. Nadruk zostaje przeniesiony w wyniku działania wysokiej temperatury i nacisku.

Nadruki termotransferowe charakteryzują się wysoką wyrazistością kolorów, dobrą jakością oraz dużą wytrzymałością.

Tłoczenie – Po wykonaniu matrycy tłoczącej, nadruk jest tłoczony na przedmiocie.
Metoda szczególnie wskazana na przedmioty skórzane (kalendarze, portfele itp.)

Grawerowanie laserowe - Metoda wypalania nadruku na powierzchni metalu i innych materiałów. Promień laserowy jest kontrolowany przez komputer, można więc wykonać nadruk o wyjątkowej dokładności. Nie ma możliwości grawerowania w kolorze. Kolor nadruku zależy od koloru podłoża, na którym grawerujemy.

Sublimacja - technika stosowana na tkaniny z domieszką poliestru, w przypadku tkanin białych jest to bezpośrednie barwienie materiału, w przypadku tkanin kolorowych nadruk nanoszony jest na podkładzie flockowym (z meszkiem).

Kalkomania – Podstawowy sposób zdobienia porcelany, porcelitu, fajansu i szkła o różnych składach. Polega na drukowaniu farbami ceramicznymi na specjalnym papierze pokrytym warstwą kleju wodorozcieńczalnego.

Haft - haft komputerowy jest wykorzystywany głównie do zdobienia grubszych materiałów.
Pod każdy haft podkłada się dla usztywnienia materiału kilka warstw fizeliny, co daje wzmocnienie materiału i nie pozwala na ściąganie materiału przy procesie haftu.
Przy tej metodzie koszt nie jest uzależniony od ilości kolorów, lecz od ilości uderzeń nici, co wpływa na zużycie nici jak i czasu pracy maszyny.

Koszt wykonania haftu jest obliczany indywidualnie do każdego projektu.
Zastosowanie haftu: odzież, czapki.

Gadżety